Udvalgte emner
Ældre belysning
Ældre malerier, møbler og varia
2 emner
2439/38Aarhus
Fransk lysekrone af delvist guldbronzeret og bemalet metal med stamme i form af kornneg. 20. årh. H. 44.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/80Aarhus
Fransk lysekrone af patineret og forgyldt bronze med otte svungne lysarme. 19. årh. H. 73. Diam. 79.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: