Fransk empire kaminur af forgyldt bronze. 19. årh.s begyndelse. H. 37. B. 35. D. 12.
Vurdering : 15.000 DKK
Stort fransk senempire kaminur. 19 årh.s første halvdel. H. 58. B. 45. D. 20.
Vurdering : 18.000 DKK
Hammerslag: 13.000 DKK