Prinsesse Elisabeth
Russisk kunst
1924/8518
Et par russiske stager af malakit og forgyldt bronze. 19. årh.s slutning. H. 23. (2).
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
883/976
Russisk kunstner, 19. årh.s anden halvdel: Russisk skulptur af forgyldt bronze forestillende en slagter med bræt på skulderen, base af malakit. H. 14.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK -
883/973
A. Michelsen: Kongeligt amearmbåndsur af platin, prydet med talrige old-cut diamanter, rund urskive med arabertal. (2)
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
883/903
Olga Alexandrovna: Det russiske thebord er dækket på Knudsminde. Sign. Olga. Vandfarve på papir. 31 x 35.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
32.000 DKK