Pierre Alechinsky 873
Malerier & skulpturer
873/626
Pierre Alechinsky: "Dans la nuit des temps", 2012. Sign. Alechinsky; sign. med titel og årstal på bagsiden. Akryl på papir monteret på lærred. 184 x 193
Vurdering :
1.000.000–1.200.000 DKK Ikke solgt
873/618
Pierre Alechinsky: "Halloween", 1968. Sign. Alechinsky samt sign. på bagsiden med titel og årstal. Akryl på papir monteret på lærred. 114 x 154 cm.
Vurdering :
600.000–800.000 DKK Hammerslag:
600.000 DKK -
873/609
Pierre Alechinsky: "Son p’tit bonhomme de chemin". Sign. Alechinsky 1997 samt med titel og årstal på bagsiden. Akryl på papir monteret på lærred. 150 x 120.
Vurdering :
1.000.000 DKK Hammerslag:
900.000 DKK -
873/596
Pierre Alechinsky: "Vin du Rhin dans des verres verts", 1978. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 46 x 38.
Vurdering :
100.000 DKK Hammerslag:
110.000 DKK