Boris Mikhailovich Kustodiev: Et snedækket russisk bylandskab. Sign. B. Kustodiev 1917 (med kyrilliske bogstaver). Olie på lærred. 67 x 89.
Vurdering : 300.000–400.000 DKK
Hammerslag: 2.000.000 DKK