Nordisk lys - kunstnerkolonien på Skagen
Ældre malerier, møbler og varia
2432/362
Hans Gyde Petersen: Haveparti fra Skagen. Sign. Gyde Petersen, Skagen 1922. Olie på lærred. 52 x 78.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.200 DKK -
2450/232
Johannes Wilhjelm: Fiskere og bønder i købmandens bod. Skagen. Sign. JW. Olie på lærred. 68 x 95.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Klar