Moderne maleri
i Bredgade
Cobra
2 emner
785/87
Egill Jacobsen: Maskekomposition. Sign. på bagsiden EJ 48. Olie på lærred. 135 x 95.
Vurdering :
800.000–1.000.000 DKK Hammerslag:
1.400.000 DKK -
785/45
Asger Jorn: Vægmaleri. Sign. Jorn 19-5-64. Olie og akryl. Vægmaleri overført til panel udført i lette, stærke materialer. 243 x 207
Vurdering :
3.000.000–5.000.000 DKK Hammerslag:
4.800.000 DKK