Moderne maleri
i Bredgade
Nutidskunst
3 emner
756/328
Walasse Ting: "I bring you a spring". Akryl på lærred. 61 x 86.
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
140.000 DKK -
756/306
Per Kirkeby: Komposition, 1977. Olie og farvekridt på masonit. 122 x 122
Vurdering :
250.000 DKK Hammerslag:
360.000 DKK -
756/297
Poul Anker Bech: "Over Råbjerg Mile", 1989. Sign. Bech. Olie på lærred. 46 x 64.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Hammerslag:
50.000 DKK