Modern Art live sale
Moderne malerier, skulpturer og grafik
3 emner
919/380
Jordy Kerwick: Opstilling. Sign. på bagsiden Jordy 2019. Olie og collage på lærred. 100 x 80.
Vurdering :
200.000–250.000 DKK Ikke solgt
912/301
Walasse Ting: "Chinese Boy", 1958. Sign. Ting 58 samt på bagsiden med titel. Olie på lærred. 90 x 72.
Vurdering :
125.000–150.000 DKK Hammerslag:
100.000 DKK -
912/239
Kurt Schwitters: Landskab fra Hjertøya ved Molde, Norge. Sign. K.S. 39. Olie på krydsfiner. 25 × 35.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK Hammerslag:
50.000 DKK