Moderne kunst
Moderne malerier
Moderne malerier, skulpturer og grafik
3 emner
911/810
Thorvaldur Skulason: Konkret komposition i blåt og orange. Sign. på bagsiden monogram 60. Olie på lærred. 130 x 97.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK Hammerslag:
70.000 DKK -
908/754
Albert Mertz: "Trappe?", Paris 1967. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på masonit. 119 x 125.
Vurdering :
30.000–35.000 DKK Hammerslag:
26.000 DKK -
908/748
Kurt Trampedach: Uden titel. Sign. Trampdach 2001. Olie og gips på plade. 60 x 80.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
24.000 DKK