Moderne kunst
Moderne malerier
Moderne malerier og skulpturer
2 emner
908/680
Ian McKeever: "Vigil Painting", 2007. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie og akryl på bomuldslærred. 155 x 96. Uindrammet.
Vurdering :
75.000–100.000 DKK Ikke solgt
908/561
J. F. Willumsen: "Langelinie", 1899-1900. Usign. Ifølge bagpladen med dødsbostempel på bagsiden. Blyant, akvarel og gouache på papir. Lysmål 79 x 140.
Vurdering :
80.000–100.000 DKK Hammerslag:
58.000 DKK