Moderne kunst
Moderne malerier
Moderne malerier og skulpturer
2 emner
2222/509
Harald Giersing: "Foran Akademiet, Sorø, Skitse", 1915. Sign. monogram. Olie på lærred. 53 x 69.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
25.000 DKK -
906/412
Oluf Høst: Julenat ved Bognemark, Bornholm. Dobbeltsign. OH, 57. Olie på lærred. 89 x 146.
Vurdering :
200.000–250.000 DKK Hammerslag:
180.000 DKK