Moderne kunst
Moderne skulpturer /
Nutidskunst
Malerier, skulpturer og grafik
906/532
Knud Nellemose: Siddende kvindemodel. Utydeligt sign. Bronze. H. 42.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
23.000 DKK -
905/831
Pablo Picasso: "Visage brun/bleu", 1947. Stemplet Edition Picasso Madoura Plein Feu, nummereret 7/200.
Vurdering :
20.000–30.000 DKK Hammerslag:
58.000 DKK -
905/815
Lothar Fischer: Figur, 1962. Sign. Lothar Fischer. Unik. Bronze. H. 21.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
23.000 DKK -
905/758
Hanne Varming: Stående pige. Sign. HV 2006, 2/6. Bronze. H. 94.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
65.000 DKK