Moderne kunst
Moderne malerier
Moderne kunst og design
2 emner
2222/531
Preben Hornung: "Træer", Hillerød. Sign. på bagsiden P. Hornung juni 1955. Olie på lærred. 43 x 37.
Vurdering :
15.000–18.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK -
2222/509
Harald Giersing: "Foran Akademiet, Sorø, Skitse", 1915. Sign. monogram. Olie på lærred. 53 x 69.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
25.000 DKK