Moderne kunst
Moderne malerier
Moderne kunst og design
2 emner
906/542
Wilhelm Freddie: "Æbler og nøgne i kunstnerens atelier". Sign. Freddie 69. Sign. med titel og datering på bagsiden. Mixed media på lærred. 64 x 87.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK Hammerslag:
38.000 DKK -
2202/505
Svend Johansen: Interiør. Sign. SJ. Olie på lærred. 110 x 89.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK