Moderne kunst
Moderne malerier
Moderne kunst og design
2 emner
2205/521
Albert Mertz: "Bambino", maj 1980. Gouache, udskårne papplader og postkort på pap. 62 x 140. Uindrammet.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2205/501
Wilhelm Freddie: Opstilling med flaske og pensel. Sign. Freddie 1931 samt med datering på blændrammen. Olie på lærred. 42 x 42.
Vurdering :
25.000 DKK Hammerslag:
18.000 DKK