Hans-Peter Zimmer: "Fernseher", 1973. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Polsterbild. Olie og mixed media på lærred. 58 x 43.
Vurdering : 12.000–15.000 DKK
Hammerslag: 10.000 DKK