Moderne kunst
Malerier, skulpturer, grafik
2350/7538
Pierre Alechinsky: "Pointes", 1972. Louis Scutenaire. Suite de 17 gravures. Portfolio.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK Ikke solgt
914/525
Alberto Magnelli: "L'album de la Ferrage. Dix gravures originale". 1970.
Vurdering :
30.000–35.000 DKK Ikke solgt
912/307
Fernandez Arman: "Alto Prisme", 2004. Sign. Arman, 21/99. Poleret bronze. H. 68.
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
32.000 DKK -
2236/505
Egon Mathiesen: Uden titel. Sign. EM Menton 64 samt sign. på bagsiden EM 64. Olie på lærred. 132 x 116.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK -
906/525
Corneille: "Plaque murale". Sign. Corneille 98, 39/40. Stemplet F. Delille Paris. Atelier /Studio J.M. Foubert. Keramisk relief i farver. 53 x 44,5
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK