Moderne kunst
Malerier, skulpturer og grafik
3 emner
912/307
Fernandez Arman: "Alto Prisme", 2004. Sign. Arman, 21/99. Poleret bronze. H. 68.
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
32.000 DKK -
900/525
Richard Mortensen: "Øvelsesstykker". Sign. på bagsiden R.M. 20-VII-92. Olie på lærred. 100 x 81
Vurdering :
70.000 DKK Ikke solgt
900/519
Jens-Flemming Sørensen: Fugl Fønix. Sign. Jens Flemming. Marmor. Unik. H. 34. Monteret på sokkel af sort marmor. H. inkl. sokkel 43.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
9.000 DKK