Moderne kunst
i Bredgade
Malerier og skulpturer
2 emner
899/1229
Bengt Lindström: "The Clown" (Klovnen), ca. 1990. Sign. Lindström. Olie på lærred. 190 x 195.
Vurdering :
125.000–150.000 DKK Hammerslag:
140.000 DKK -
899/1181
Walasse Ting: Uden titel, ca. 1960-63. Sign. Ting. Olie på lærred. 140 x 140.
Vurdering :
200.000–250.000 DKK Hammerslag:
190.000 DKK