Moderne kunst
Malerier, skulpturer og grafik
2 emner
896/772
Marc Chagall: "Fleurs d'art", 1983. Sign. Marc Chagall, E.A. Litografi i farver. Lysmål 63 x 46.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
24.000 DKK -
896/680
William Gear: "Structure with yellow". Sign. på bagsiden Gear July 71 med titel. Olie på lærred. 153 x 102
Vurdering :
75.000–100.000 DKK Ikke solgt