Moderne kunst
Moderne malerier
Moderne kunst og design
2 emner
2046/533
Helge Ernst: "Facetter", 1987. Sign. HE samt sign. på bagsiden Helge Ernst med titel og årstal. Olie på lærred. 92 x 60
Vurdering :
12.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2038/533
Jürgen Brodwolf: "Paar II". Sign. Brodwolf 75. Ler, gaze og aske på lærred. 165 x 120.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
24.000 DKK