Helge Ernst: "Rød opdækning", 1971. Sign. Helge Ernst samt sign. på bagsiden Helge Ernst med titel og årstal. Olie på lærred. 97 x 130.
Vurdering : 16.000 DKK
Hammerslag: 8.000 DKK