Moderne Kunst 886
Malerier, skulpturer og grafik
3 emner
2313/683
Maurice Estève: "Alalito", 1971. Sign. Estève, 19/80. Litografi i farver. Lysmål 36 x 28.
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
2313/682
Maurice Estève: "Sancho Rubicon", 1988. Sign. Estève, 57/100. Litografi i farver. Lysmål 40 x 31.
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
902/918
Maurice Estève: "Folerie", 1975. Sign. Estève, 6/75. Litografi i farver. Bladstørrelse 67 x 50.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK