Moderne Kunst 886
Malerier, skulpturer og grafik
2 emner
891/1669
Friedensreich Hundertwasser: "Regentag. Look at it on a rainy day", 1971/1972. Blad nr. 4 sign. Hundertwasser Regentag, 45/300.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK Hammerslag:
52.000 DKK -
891/1559
Helen Schou: "Moder og barn", ca. 1943. Sign. Helen Schou, stemplet L. Rasmussen Broncestøberi, Kbhvn. Grønpatineret bronze. H. 175.
Vurdering :
125.000–150.000 DKK Hammerslag:
125.000 DKK