Moderne Kunst 886
Moderne kunst og design
891/1492
Michael Kvium: "Be Creative". Sign. Kvium 99. Mixed media på to sammensatte stykker papir. 65 x 90.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK Hammerslag:
35.000 DKK -
1939/697
Vicente Gandia: Opstilling. Sign. Gandia, Agullent 62. Olie på lærred. 69 x 99.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
1935/726
Frede Christoffersen: Ting, 1961. Sign. på bagsiden. Relief. Mixed media. 58 x 72.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Ikke solgt
1935/679
Jean Miotte: Komposition. Usign. Olie på lærred. 80 x 60.
Vurdering :
12.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK