Moderne kunst 884
Malerier, skulpturer og grafik
2 emner
891/1669
Friedensreich Hundertwasser: "Regentag. Look at it on a rainy day", 1971/1972. Blad nr. 4 sign. Hundertwasser Regentag, 45/300.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK Hammerslag:
52.000 DKK -
891/1631
Mogens Balle: "Glemte diger", 1974. Sign. MB; sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 98 x 130.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Hammerslag:
30.000 DKK