Moderne kunst 884
Moderne malerier og grafik
2042/7517
Ivan Andersen: "Et studie i sort". Sign. på bagsiden Ivan Andersen 2006 med titel. Olie på lærred. 180 x 200. Uindrammet.
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
21.000 DKK -
891/1669
Friedensreich Hundertwasser: "Regentag. Look at it on a rainy day", 1971/1972. Blad nr. 4 sign. Hundertwasser Regentag, 45/300.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK Hammerslag:
52.000 DKK -
886/1266
Ebbe Stub Wittrup: "The Cave", 2010. Edition 2/3. Usign. C-print monteret på diasec. 160 x 240
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
20.000 DKK -
886/1230
Carlo Battaglia: "Studio per Vaghe", 1978. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 70 x 150. Uindrammet.
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK -
886/1229
Alan Green: "Trace", 1975. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 110 x 152.
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
22.000 DKK