Moderne kunst 884
Moderne skulpturer /
CoBrA
Malerier, skulpturer og grafik
2017/624
Carl-Henning Pedersen: Uden titel. Sign. chp 1995. Glasmosaik monteret i jernramme. 100 x 70.
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK -
884/711
Reinhoud d'Haese: "Fouine", 1985. Tin på sokkel af litografisk sten. Samlet H. 32.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
16.000 DKK -
884/709
Corneille: Figurkomposition. Sign. Corneille 98, 17/40. Keramisk relief. 52 x 42
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
13.000 DKK -
884/707
Corneille: Figurkomposition. Sign. Corneille 98, VIII/X. Keramisk relief. 52 x 42
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
13.000 DKK -
884/699
Corneille: "Oiseau". Sign. Corneille 97. Polykromt bemalet træ. Unika. H. 51.
Vurdering :
60.000–70.000 DKK Hammerslag:
55.000 DKK