Moderne kunst 884
Malerier, skulpturer og foto
906/482
Richard Mortensen: "Filitosa". Sign. på bagsiden Mortensen 1961 med titel. Olie på lærred. 114 x 145.
Vurdering :
250.000–300.000 DKK Hammerslag:
180.000 DKK -
921/485Lyngby
Fernandez Arman: "Variation", 2002. Sign. Arman, 80/99. Poleret bronze; monteret på sokkel af sortpatineret metal. H. 90.
Vurdering :
50.000 DKK