Moderne kunst 884
i Havnen
Moderne malerier
Moderne kunst og design
2 emner
1927/521
Lars Nørgård: "Neptune". Sign. på bagsiden Lars Nørgård juni 1997. Olie på lærred. 90 x 152. Uindrammet.
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
1924/707
Arne Haugen Sørensen: Svanesang. Sign. A. Haugen Sørensen 97. Akryl på lærred. 150 x 85.
Vurdering :
25.000 DKK Hammerslag:
18.000 DKK