Arne Haugen Sørensen: Svanesang. Sign. A. Haugen Sørensen 97. Akryl på lærred. 150 x 85.
Vurdering : 25.000 DKK
Hammerslag: 18.000 DKK
Gunnar Aagaard Andersen: "Drivebillede", ca. 1952. Usign. Olie på lærred. 100 x 130.
Vurdering : 30.000 DKK
Hammerslag: 26.000 DKK