Moderne kunst 884
Moderne kunst og design
2017/624
Carl-Henning Pedersen: Uden titel. Sign. chp 1995. Glasmosaik monteret i jernramme. 100 x 70.
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK -
1927/521
Lars Nørgård: "Neptune". Sign. på bagsiden Lars Nørgård juni 1997. Olie på lærred. 90 x 152. Uindrammet.
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
1919/674
Sven Dalsgaard: "Orfeus". Sign. Sven Dalsgaard 1959; sign. og dateret med titel på bagsiden. Mixed media og jernrelief på plade. 122 x 137.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Ikke solgt