ModernArt866
Fotos /
Samtids fotokunst
Moderne kunst og design
2 emner
2333/585
Roger Ballen: "Side View of Hotel, Middleburg", 1983. Ed. 10/15. Gelatin silver print, signed, titled, dated and numbered on verso. Printed 2006.
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
1734/737
Roger Ballen: "Prison Windows", 2004. Ed. 1/20. Gelatin sølv print, signeret, betitlet, nummereret og dateret på bagsiden. Indrammet. 38 x 38 cm.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK