ModernArt866
Malerier og grafik
1716/726
Vanna Bowles: Uden titel. Sign. på bagsiden V. Bowles 2007. Mixed media og relief på plade monteret i oval kasseramme. Totalmål 116 x 85.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
870/853
Serge Poliakoff: Composition carmin, brune, jaune et grise, 1956. Sign. Serge Poliakoff, 9/125. Litografi i farver. Bladstørrelse 50 x 66.
Vurdering :
25.000 DKK Hammerslag:
25.000 DKK -
870/847
Victor Pasmore: "The Harmony of Opposites". Signed monogram 86, 82/90. Akvatinte.
Vurdering :
20.000 DKK Ikke solgt