ModernArt866
Moderne kunst og design
2 emner
1723/724
Preben Hornung: "Organisk Vækst", 1963. Sign. monogram; sign., betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 97 x 130.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Hammerslag:
21.000 DKK -
1710/560
Victor Pasmore: "For an ecology of the mind". Sign. monogram 94, 15/90. Ætsning og akvatinte i farver. Bladstørrelse 29,5 x 84,5. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt