ModernArt866
i Havnen
Moderne kunst og design (udskudt)
2 emner
1713/684
Arthur Köpcke: "ROT/PROMILLE", 1960. Sign. Köpcke; sign., betitlet og dateret på bagsiden. Mixed media på papir. Lysmål 60 x 42
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
1709/590
Arne Kavli: Landskab fra Norge. Sign. Arne Kavli. Olie på masonit. 58 x 61.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
21.000 DKK