ModernArt866
Moderne malerier /
Samtidskunst
Moderne malerier og grafik
3 emner
869/1200
Javier Tapia: "Untitled". Sign. på bagsiden JT 2012. Olie på lærred. 100 x 80.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
869/1190
Peter Callesen: "Cut to the Bone II", 2008. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. 139 x 107 x 13.
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
34.000 DKK -
869/1174
Peter Martensen: "Procesbillede", 2006. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 38 x 46.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
17.000 DKK