ModernArt866
Moderne malerier /
Samtidskunst
Moderne malerier & skulpturer
873/782
Christian Achenbach: "O.T. (Vanitas)", 2009. Sign. og dateret på bagsiden. Olie og glimmer på lærred. 150 x 130.
Vurdering :
50.000 DKK Hammerslag:
40.000 DKK -
869/1190
Peter Callesen: "Cut to the Bone II", 2008. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. 139 x 107 x 13.
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
34.000 DKK -
869/1062
Peter Martensen: "Reading". Sign. på bagsiden P. Martensen 1995. Olie på lærred. 175 x 200.
Vurdering :
75.000 DKK Hammerslag:
70.000 DKK -
1642/507
Maja Lisa Engelhardt: "Landskab", Paris 1990. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 130 x 162.
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
30.000 DKK -
866/855
Vurdering :
50.000 DKK Hammerslag:
35.000 DKK -
866/845
Peter Martensen: Uden titel. Usign. Olie på lærred. 91 x 142.
Vurdering :
50.000 DKK Hammerslag:
50.000 DKK -
866/844
Bjarne Melgaard: Uden titel, 2006. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 155 x 122.
Vurdering :
125.000–150.000 DKK Ikke solgt
866/842
Michael Kvium: "Future View". Sign. på bagsiden Kvium 09. Olie på lærred. 160 x 120.
Vurdering :
250.000–300.000 DKK Ikke solgt
866/841
Michael Kvium: "Basic Rhytm". Sign. på bagsiden Kvium 96. Olie på lærred. 165 x 150.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK Hammerslag:
70.000 DKK -
866/840
Michael Kvium: "Future View". Sign. på bagsiden Kvium 09. Olie på lærred. 60 x 50.
Vurdering :
80.000–100.000 DKK Hammerslag:
75.000 DKK -
866/838
Kathrine Ærtebjerg: "Voices and Choices". Sign. på bagsiden A. Kathrine Ærtebjerg 2006. Olie på lærred. 155 x 130
Vurdering :
75.000 DKK Hammerslag:
60.000 DKK -
866/837
Cathrine Raben Davidsen: "Oracle", 2008. Sign, betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 90 x 60 cm.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
26.000 DKK -
866/836
Michael Kvium: "Portræt af en bekendt". Sign. på bagsiden Kvium 93. Olie på lærred. 100 x 81.
Vurdering :
200.000–250.000 DKK Hammerslag:
175.000 DKK -
866/833
John Kørner: "Underground", 2006. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. Akryl på lærred. 150 x 120.
Vurdering :
75.000 DKK Hammerslag:
92.000 DKK -
866/830
Michael Kvium: "Finger painting". Sign. på bagsiden Kvium 05. Olie på fem sammensatte lærreder. Samlet 20 x 160.
Vurdering :
100.000–125.000 DKK Ikke solgt
866/829
Michael Kvium: "Absolute Nature". Sign. på bagsiden Kvium 07. Olie på lærred. 95 x 80.
Vurdering :
125.000 DKK Hammerslag:
125.000 DKK -
866/828
Albert Oehlen: Labyrintisk komposition. Sign. A. Oehlen 83. Mixed media og collage på papir. Bladstørrelse 28,2 x 21.
Vurdering :
75.000 DKK Hammerslag:
50.000 DKK -
866/827
Jonathan Meese: "Tiertante Marpelys de Rauchende Colts VII". Sign. på bagsiden Meese 07 Olie og mixed media på lærred. 80 x 60.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK Ikke solgt