ModernArt866
i Bredgade
Moderne skulpturer /
CoBrA
Moderne malerier & skulpturer
3 emner
869/992
Sonja Ferlov Mancoba: "Mand", 1958. Sign. S.M. nr. 3. Sortpatineret bronze. H. 40.
Vurdering :
100.000 DKK Hammerslag:
80.000 DKK -
866/730
Karel Appel: Fabeldyr. Sign Appel, Delft. Keramisk relief i farver. 42 x 53.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
70.000 DKK -
866/725
Sonja Ferlov Mancoba: "Kvinde", 1958. Sign. S.M. nr. 3. Stemplet Rolsted Bronzestøber. Sortpatineret bronze. H. 40.
Vurdering :
100.000 DKK Hammerslag:
85.000 DKK