ModernArt866
i Havnen
Moderne kunst og design
3 emner
1704/733
Søren Georg Jensen: Skulptur. Usign. Kunststen. 48 x 63.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
20.000 DKK -
1704/732
Karel Appel: "Man & Bird", 1974. Sign. Appel, 36/50. Vævet tæppe. 180 x 250.
Vurdering :
15.000 DKK Ikke solgt
1647/882
Niels Lergaard: "Vej gennem Korpenland, Bornholm". Sign. Niels Lergaard 1953; sign, betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 90 x 116.
Vurdering :
20.000–30.000 DKK Hammerslag:
18.000 DKK