Niels Lergaard: "Vej gennem Korpenland, Bornholm". Sign. Niels Lergaard 1953; sign, betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 90 x 116.
Vurdering : 20.000–30.000 DKK
Hammerslag: 18.000 DKK