ModernArt866
Moderne malerier
Moderne kunst og design
2 emner
1647/882
Niels Lergaard: "Vej gennem Korpenland, Bornholm". Sign. Niels Lergaard 1953; sign, betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 90 x 116.
Vurdering :
20.000–30.000 DKK Hammerslag:
18.000 DKK -
1642/507
Maja Lisa Engelhardt: "Landskab", Paris 1990. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 130 x 162.
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
30.000 DKK