Moderne kunst
i Aarhus
Moderne malerier
Moderne kunst og design
2 emner
2038/821
Brynjölfur Pördarson: Udsigt over Thingvallavatn, Island. Sign. Brynjölfur. Vandfarve på papir. Lysmål 25,5 x 37.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2038/807
Rolf Gjedsted: "Eventyret bag de blå bjerge". Sign. Rolf Gjedsted. Akryl og olie på lærred. 100 x 130. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.400 DKK