Moderne kunst
Moderne malerier /
Klassisk modernisme
Moderne kunst og design
2 emner
2045/972
Antoni Llobet: Sydlandsk landskab med personer på en vej igennem landsby. Sign. Olie på lærred. 80 x 98.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2045/934
Thorvald Hagedorn-Olsen: Udsigt over fjorden med to-master for svaj. Sign. Olie på lærred. 89 x 117.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK