Moderne kunst
i Aarhus
Moderne kunst og design
2045/972
Antoni Llobet: Sydlandsk landskab med personer på en vej igennem landsby. Sign. Olie på lærred. 80 x 98.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2045/934
Thorvald Hagedorn-Olsen: Udsigt over fjorden med to-master for svaj. Sign. Olie på lærred. 89 x 117.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2040/542
Jesper Knudsen: "Bisau people". Sign. på bagsiden Jesper K, 2003. Akryl på lærred. 220 x 180. Uindrammet.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK -
2037/522
Erik A. Frandsen: Komposition. Usigneret. Olie på lærred. 150 x 130. Uindrammet.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
14.500 DKK