Moderne kunst
Moderne malerier /
Nutidskunst
Moderne kunst og design
3 emner
2037/769
Karoy: Uden titel, 2006. Sign. på bagsiden samt årstal. Olie på lærred. 132 x 150.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2037/756
Pipin Henderson: Komposition. Usign. Olie på lærred. 54 x 68. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.450 DKK -
2037/673
Else Fischer-Hansen: Komposition, 1972. Sign. E. Fischer. Olie på lærred monteret på træplade. 16 x 22.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.500 DKK