Moderne kunst
Moderne grafik /
Nutidskunst
Moderne kunst og design
2044/645
Tom Krøjer: Tre udstillingsplakater. Én sign. Tom Krøjer, 15/50. Offset i farver. 70 x 52 og 85 x 62. Uindrammet. (3)
Vurdering :
1.000 DKK Ikke solgt
2037/755
Barry Lereng Wilmont, m.fl.: Fire kompositioner. Alle sign. Litografier i farver. Bladstørrelse fra 45 x 45 til 85 x 63. Uindrammede. (4)
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Hammerslag:
1.050 DKK -
2037/713
Maurice Estève: "Musee Bourges". Sign. Estève, 188/200. Litografisk plakat. Bladstørrelse 65 x 50.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.050 DKK -
2037/689
Jacques Villon: Komposition. Sign. Jaques Villon, ex. d'artiste/48. Håndkoloreret radering. Lysmål 27 x 22.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2037/668
Jean Dewasne: Komposition. Sign. J. Dewasne, 46/150. Serigrafi på papir. Bladstørrelse 69 x 47. Uindrammet.
Vurdering :
1.500 DKK Hammerslag:
1.900 DKK -
2037/537
Maurice Estève: Komposition fra serien “Tombeau de mon père”, 1961. Sign. Esteve. Radering i farver. Lysmål 31 × 25.
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK