Traditionel auktion
på Baltikavej
2116/95
Et sæt på 12 norditalienske senempire stole af mahogni, uskåret med ornamentik. 19. årh.s midte. (12)
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
13.500 DKK -
2040/383
Victoriansk credenz af indlagt rodtræ, ibenholt og sortmalet træ. England, 19. årh.s slutning. H. 104. B. 165. D. 48.
Vurdering :
12.000 DKK Ikke solgt
2039/113
Fransk Louis XV kommode af nøddetræ med beslag af bronze. Languedoc. 18. årh.s midte. H. 87. B. 129. D. 68.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Ikke solgt
2032/712
Julian Mayor: "Impression Chair". Et par skulpturelle armstole af udskåret og delvis sortlakeret krydsfinér. (2)
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2032/706
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK