Traditionel auktion
i Havnen
Moderne malerier /
Samtidskunst
2336/629
Egor Koshelev: Uden titel. Sign. monogram. Blæk og salt på papir. 35 x 35.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2052/645
Ryan Nord Kitchen: "April Painting 2". Sign. på bagsiden Ryan Nord Kitchen 4/3/14, 4 II. Olie på lærred. 86 x 64.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2022/509
Jonathan Monk: “No. 374 (Malta)” fra serien “Holiday Paintings”, 1995. Sign., med titel og datering på bagsiden. Akryl på lærred. 60×40. Uindrammet.
Vurdering :
20.000 DKK Ikke solgt
2013/7593
Frodo Mikkelsen: "Ærø Dream". Sign. på bagsidsen Frodo Mikkelsen 2019. Olie på lærred. 200 x 200. Uindrammet.
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
21.000 DKK -
2013/7515
Jesper Skov Madsen: "Cuts and scratches". Sign. på bagsiden Jesper Skov Madsen 2018 med titel. Perforeret lærred monteret på aluminium. 90 x 70.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK